Jarní očista a Saunový ráj

I když to zatím tak úplně nevypadá, jaro už opravdu přichází. A tak, jak se na jaře probouzí příroda, probouzí se i náš organismus. Je třeba posílit naše vnitřní orgány, hlavně játra a žlučník, a očistit je od toxinů, které jsme si v těle ukládali celou zimu. Jarní očistnou kúru je nejlepší začít za úplňku, protože s ubývajícím měsícem snáze budou ubývat i škodliviny v našem těle. A úplněk je letos ve středu 27.března.
Zahájíme-li očistu teď, využijeme období, kdy energie nabírá na síle a i náš metabolismus se zrychluje. Díky jarní očistné kúře si můžeme užít pohodový celý rok.

Zde je pár tipů na jarní očistu (detoxikaci):


Detoxikační odlehčovací diety – většinou týdenní kúra, kdy konzumujeme pouze saláty, čerstvé ovoce a zeleninu, jogurty a teprve ve druhé polovně zařadíme do jídelníčku kuřecí maso, ryby a celozrnné pečivo.
Ovocné a zeleninové šťávy – šťávy z čerstvého ovoce nebo šťávy bez chemických konzervantů.
Sauna – je výborným prostředkem, kterým se tělo může zbavit škodlivin. Toxiny a škodlivé látky odcházejí kožními póry společně s potem a my je opláchneme ve sprše.
Masáž – všechny masáže jsou vhodné, na jaře ale dominuje medová detoxikační masáž, která je doporučována i dvakrát týdně. Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.
Další velmi vhodná masáž je lymfatická – lymfodrenáž. Pomáhá rozproudit lymfatický systém a přirozené metabolické procesy v těle.
Jemná detoxikační masáž je masáž čokoládová. Theobromin obsažený v kakau zvyšuje prokrvení kůže a tím aktivuje látkovou výměnu.
Solný peeling – tření pokožky mořskou solí s následnou sprchou prokrví a detoxikuje pokožku. V parní solné kabině je na to ideální prostředí.
Dostatek pohybu – to je to jediné, co Vám v Saunovém ráji nenabídneme, ale je to základní předpoklad zdravého života. Pohyb povzbudí krevní oběh, zlepší nám náladu, zatočí se stresem. Zhubneme a posílíme kardiovaskulární systém.

A jak souvisí Saunový ráj s jarní očistou?


Pohyb – pokud přijdete do sauny pěšky.
Sauna – vypotíte toxiny a škodliviny z těla.
Solný peeling – v solné páře stále k dispozici
Ovocné šťávy – můžete objednat jako nápoj k saunování ovocnou šťávu Vitaminátor nebo jablečný mošt Jablínek.
Masáž – uvolněné zahřáté svaly jsou ideálně připravené pro masáž. Šikovné masérky a maséři se na Vás těší. NÁŠ TIP: Nákupem balíčku masáží ušetříte a dopřejete si důkladnou péči.
Pohyb – nejvhodnější činnost po saunování je klidná procházka, třeba cestou domů.

Ostatní články v této kategorii

Saunové ceremoniály

SILVESTR V RÁJI - 2019

POHÁDKOVÁ SAUNOVÁ NOC

Saunování dětí

Volné pracovní místo - masér/ka

Druhé narozeniny

Saunová noc 30.listopadu 2013

Vánoční otevírací doba 2013

MDŽ v sobotu 8.března

Saunový ráj na Saunafestu 2014Kudy se k nám dostanete?

Hradec Králové

Hradec_kralove_znak

Od Hradce Králové jsme vzdáleni pouze 20km. Jeďte po silnici E442 směrem na Brno. Na novém obchvatu Holic sjeďte 3. výjezdem (doleva) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Hradec Králové

Pardubice

Pardubice_znak

Od Pardubic jsme vzdáleni pouze 18km. Jeďte po silnici 36 směrem na Sezemice, Holice. Na novém obchvatu Holic sjeďte 2. výjezdem(rovně) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Pardubice

Vysoké mýto

Vysoke_myto_znak

Od Vysokého Mýta jsme vzdáleni pouze 17km. Jeďte po silnici E442 směrem na Hradec Králové. Za Ostřetínem odbočte na prvním ukazateli na Holice. Saunový ráj se nachazí cca 200m od začátku obce hned za vlakovým přejezdem na pravé straně.


Vysoké mýto