Sauna a léto

Chcete být v létě zdraví a lépe zvládat vedra? Saunujte!?

Horké léto a saunování – jde to dohromady? Odborníci na zdravý životní styl dlouhodobě potvrzují, že i v teplých letních měsících dostává naše imunita zabrat. Především výrazné kolísání teplot, které přináší změny počasí, ale i přechody mezi klimatizovanými a neklimatizovanými prostory podrobují naši odolnost těžkým zkouškám. A právě jedním z velmi dobrých způsobů jak lépe zvládat i extrémní tepla je pravidelné saunování. Potvrzuje to také Hana Platenková, majitelka Saunového ráje v Holicích:
“Sauna je stejně důležitá v zimě jako v létě. I v horkých měsících je třeba zvyšovat naši imunitu a mohu od našich klientů i ze svých zkušeností potvrdit, že po sauně člověk lépe snáší vysoké letní teploty. Teplo v sauně otevírá póry kůže a odvádí škodliviny z organizmu. Jednou z příjemných vlastností saunování je schopnost snímat únavu či odstraňovat stres a nervozitu. V důsledku zlepšení oběhu krve v poškozených tkáních se rychleji léčí poranění svalů, vazů či kloubů. Kvůli předcházení nemocí z prochladnutí je důležité střídat teplé a studené podněty. Sauna uvolňuje a detoxikuje tělo, posiluje imunitu, tlumí bolest, udržuje pružnost cév, napomáhá potlačovat nespavost. Nutno dodat, že saunování, to je i kosmetická péče o kůži. Při pravidelném saunování se kůže zpevňuje a uzdravuje.”

Zdá se snad někomu, že něco z uvedeného v létě nepotřebujeme? Návštěvě sauny se proto nevyhýbejme ani v letním období. Odborníci doporučují chodit do sauny každých sedm dní, a to i v létě. Právě tak je možné udržet obranné schopnosti organizmu. Vyzkoušejte to na vlastní kůži v nádherném a uklidňujím prostředí opravdového Saunového ráje v Holicích. Využít můžete nově otevřenou venkovní odpočívárnu s možností posezení u osvěžujícího nápoje. Nebudete-li chtít přímo saunu, určitě si vyberete z nabídky masáží nebo lze relaxovat v příjemné vířivce. Otevřeno je každý den od 10 do 22 hodin. (jma)


Článek vyšel v novinách Pernštejn 25.6.2012

Ostatní články v této kategorii

Koronavius - OD Pátku 13. ZAVŘENO

Druhé narozeniny

Saunová noc 30.listopadu 2013

Vánoční otevírací doba 2013

MDŽ v sobotu 8.března

Saunový ráj na Saunafestu 2014

Velikonoční saunování 2014

Slavnostní otevření ceremoniální sauny

Silvestr v ráji 2014

SAUNAFEST NA CESTÁCH 22.11.2014Kudy se k nám dostanete?

Hradec Králové

Hradec_kralove_znak

Od Hradce Králové jsme vzdáleni pouze 20km. Jeďte po silnici E442 směrem na Brno. Na novém obchvatu Holic sjeďte 3. výjezdem (doleva) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Hradec Králové

Pardubice

Pardubice_znak

Od Pardubic jsme vzdáleni pouze 18km. Jeďte po silnici 36 směrem na Sezemice, Holice. Na novém obchvatu Holic sjeďte 2. výjezdem(rovně) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Pardubice

Vysoké mýto

Vysoke_myto_znak

Od Vysokého Mýta jsme vzdáleni pouze 17km. Jeďte po silnici E442 směrem na Hradec Králové. Za Ostřetínem odbočte na prvním ukazateli na Holice. Saunový ráj se nachazí cca 200m od začátku obce hned za vlakovým přejezdem na pravé straně.


Vysoké mýto