Saunový ráj na Saunafestu 2014

Saunafest

Saunérka Saunového ráje Martina Houdková se zúčastnila minulý víkend mistrovství republiky v saunových ceremoniálech SAUNAFEST 2014. V soutěži českých saunérů se umístila na krásném 10. místě. Máme z toho radost a už se těšíme, až udělá opět nějaké ceremoniály v Saunovém ráji, ve své domovské sauně.

Saunový ceremoniál provádí v sauně saunér. Podstatou je víření horkého vzduchu a polévání kamenů aromatickou přírodní esencí. Poléváním kamenů se zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně a tím se zvětšuje pocit horka. Víření vzduchu se provádí zpravidla ručníkem. Nejdříve se rozhání nejteplejší vzduch přímo nad saunovými kamny a posléze pak saunér přistupuje k návštěvníkům a provádí přímý parní náraz – tedy ovívání ručníkem.
Může se doplnit o peeling, chlazení ledem apod. Postupů je mnoho a je jen na vynalézavosti saunéra, jak ceremoniál provede. Ceremoniály jsou ve světě velmi oblíbené. Postupně přicházejí i k nám a díky nim se do saunování dostává další dimenze.

Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech bylo licencováno pořadatelem Sauna World Cup v říjnu v Rakousku. Nejlepší soutěžící pojedou na mistrovství světa v saunových ceremoniálech.


V Saunovým ráji také nezůstaneme pozadu a budeme Vám příležitostně saunové ceremoniály nabízet.

Ostatní články v této kategorii

SAUNOVÁ NOC - Plesová sezóna

Saunové ceremoniály

Druhé narozeniny

Saunová noc 30.listopadu 2013

Vánoční otevírací doba 2013

MDŽ v sobotu 8.března

Velikonoční saunování 2014

Slavnostní otevření ceremoniální sauny

Silvestr v ráji 2014

SAUNAFEST NA CESTÁCH 22.11.2014Kudy se k nám dostanete?

Hradec Králové

Hradec_kralove_znak

Od Hradce Králové jsme vzdáleni pouze 20km. Jeďte po silnici E442 směrem na Brno. Na novém obchvatu Holic sjeďte 3. výjezdem (doleva) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Hradec Králové

Pardubice

Pardubice_znak

Od Pardubic jsme vzdáleni pouze 18km. Jeďte po silnici 36 směrem na Sezemice, Holice. Na novém obchvatu Holic sjeďte 2. výjezdem(rovně) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Pardubice

Vysoké mýto

Vysoke_myto_znak

Od Vysokého Mýta jsme vzdáleni pouze 17km. Jeďte po silnici E442 směrem na Hradec Králové. Za Ostřetínem odbočte na prvním ukazateli na Holice. Saunový ráj se nachazí cca 200m od začátku obce hned za vlakovým přejezdem na pravé straně.


Vysoké mýto