Lymfatické masáže (drenáže)

Open-uri20130831-15450-1o93y2l?1411119330

Lymfatická masáž je velice účinná metoda nejen v boji s některými nemocemi, ale také jako prevence. Úkolem lymfatického systému je odvod přebytečných tekutin z tkání do krve. Tato tělní tekutina – lymfa – s sebou sbírá škodliviny a toxiny po celém těle, tyto se pak v lymfatických uzlinách před vstupem do krve filtrují a likvidují. Lymfa nemá svoji pumpu jako krev srdce, její pohyb je stimulován pohybem tělesných svalů. V některých případech může docházet ke zpomalení, případně přerušení jejího toku. Důvodem může být i třeba těsné oblečení. Následně se zbytky látkové výměny ukládají do tkání a vznikají tukové polštářky, otoky a celulitida.

Při masáži se pomocí jemných pomalých krouživých pohybů lymfa aktivuje, dotlačí se směrem k lymfatickým uzlinám, tam se přefiltruje a odplaví škodliviny v podobě drenážované tekutiny vylučovacím systémem z těla ven. V průběhu masáže i po ní se doporučuje velký přísun tekutin a po masáži odpočinek.

Nejčastěji se provádí masáž celého těla, ale lze masírovat po otevření lymfatických uzlin pouze dolní končetiny a hýždě, což je vhodné pro osoby dlouho stojící nebo trpící na otoky, jako rekonvalescence po liposukci a prevence i obrana proti celulitidě a křečovým žilám. Velmi žádanou je lymfomasáž obličeje, která je účinná na redukci druhé brady, proti otokům víček a váčkům pod očima, proti vráskám a akné. Další využití masáže je při migrénách, otoku rukou a prstů a jako detoxikace. V medicínské praxi se používá při popáleninách nebo při pooperačních stavech. Aby byl účinek této masáže efektivnější, doporučuje se absolvovat 10 masáží jednou až dvakrát týdně, a potom jednou za měsíc masáž na udržení.

Kontraindikace:
Lymfomasáž se neprovádí při těžších srdečních vadách, srdečních edemech a při velmi vysokém kevním tlaku. Dále se nedoporučuje při nádorech, implantátech, při otocích vzniklých špatnou činností ledvin a jater a při akutní nemoci žil. Není vhodná při horečce a infekčním onemocnění a v těhotenství. V případě jiné nemoci se masáž provádí po konzultaci s lékařem.

Doba masáže:
masáž celého těla: 120 minut
částečná masáž: 90 minut

Ostatní články v této kategorii

Manuální lifting obličeje

Anticelulitidová masáž

NOVINKA: Ájurvédská celotělová masáž ABHYANGA

Čokoládová masáž

Hammam

Masáž proti bolesti zad

Medová masáž

Čínská tlaková masáž

Rekondiční masáž

Breussova masážKudy se k nám dostanete?

Hradec Králové

Hradec_kralove_znak

Od Hradce Králové jsme vzdáleni pouze 20km. Jeďte po silnici E442 směrem na Brno. Na novém obchvatu Holic sjeďte 3. výjezdem (doleva) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Hradec Králové

Pardubice

Pardubice_znak

Od Pardubic jsme vzdáleni pouze 18km. Jeďte po silnici 36 směrem na Sezemice, Holice. Na novém obchvatu Holic sjeďte 2. výjezdem(rovně) z kruhového objezdu do Holic. Po cca 800m přijedete na křižovatku s hlavní silnicí. Pokračujte rovně na hlavní(mírně vpravo) a po 150m nalevo před železničním přejezdem dojedete do cíle.


Pardubice

Vysoké mýto

Vysoke_myto_znak

Od Vysokého Mýta jsme vzdáleni pouze 17km. Jeďte po silnici E442 směrem na Hradec Králové. Za Ostřetínem odbočte na prvním ukazateli na Holice. Saunový ráj se nachazí cca 200m od začátku obce hned za vlakovým přejezdem na pravé straně.


Vysoké mýto